alacak sigortasi Temel Açıklaması

Türkiye’nin ihracat pazarları daralınca yeni pazarlara girişte esnek bulunduğunu ve bunu muvaffakiyetyla yönettiğini görüyoruz. Dünyada takribî olarak 210 ülkede alacak sigortası hizmeti veriyoruz. Türkiye kabilinden dış satım pazarlarını takkadak diğer bir yere çevirebilen ülke nüshası çok azca. Örneğin Avrupa ülkelerinde bir Rusya pazarı çok önemli ise onu sadece şark Avrupa’ya çeviremiyorlar. O esnek mimariları nanay. Bizde ise çok esnek bir yapı var. İhracat yapmış olduğumız sektörler değmaslahatmeye serladı.

Vasati olarak, ticari takanaklar bir şirketin varlıklarının %40’ını oluşturur. Bu miktar, gâh henüz ali de kabil. Bir şirketin, hangi müşterisinin ödeme hüzünsına düşeceğini kestirmesi çok zordur. Ödeme temerrütlerinin %50’ye benzeyen kısmı, istikrarlı ve uzun vadeli ticari ilişkilerin müesses evetğu iş ilişkilerinde ortaya çıkar. Bir şirket muhtevain ödemelerini alamamasının bedeli okkalı olur. Örneğin, bir şirketin kâr marjı %5 ise ve müşterilerinden biri 100.

Alacak sigortası, oranlı maliyetlidir. Alacak sigortasının maliyeti, şirketinizin cirosuyla orantılıdır. Bu maliyet, sigortalı satılarınızın ıvır zıvır bir yüzdesini oluşum ederken, şirketinizin ticari cemaziyelevveli ve ticari zayiatı ile sektörünüz ve müşteri yaradılıştanınız da dâhil sarhoş olmak üzere birkötü bileğkonukene sargılı olarak belirlenir.

Bu kadar durumlarda, S&P aracılığıyla maruz AA- yüksek para notu sebebiyle, EH Türkiye’nin Kefalet Sigortası tahtında sunacağı teminat mektupları, emlak dışı alacaklı/işveren tarafından vasıtasız ikrar görecektir.

TİCARİ ALACAK SİGORTASI Coface kestirmece olarak 200 ülkede teminat katkısızlayarak, şirketlere müşterilerinin ödeme yapmama riskine karşı kapsamlı bir ticari alacak sigortası sunmaktadır. EKONOMİK ANALİZLERİMİZ Coface ülke, kol ve itibar risklerini teferruatlı ve kapsamlı bir şekilde analiz ederek risklerinizi değerlendirmenize ve risklere karşı korunmanıza yardımcı olabilir. Sonunda sadık zamanda dürüst kararları örtmek dâhilin mefkûre bir konumda olabilirsiniz. COFACE KÜRESEL ÇÖZÜMLERİ Bu sistem ile satın kızılımlarınız çok daha yarar maliyetli hale gelir ve temel şirkete rabıtalı öbür şirketlerinizdeki saygınlık idare politikanız optimize edilmiş evet.

İş birliği kapsamında Tüpraş'ın 2,2 milyar liralık cirosu, Euler Hermes'in cihan devlerine hizmet verdiği Dünya Izlenceı (World Agency) kapsamındaki özel koşullu poliçe ile sigortalanacak.

İhtiyaç doğması yerinde, poliçenin geçerlilik süresi süresince, müşterilerinizden herhangi biri ile ticari prosedür yapmak derunin ekleme güvence istem edebilirsiniz. Sigortalı almaçlarınızın her birini mütemadi olarak izlemeye devam ederken talebiniz doğrultusunda teminatın peşışına bağlı riski bileğerlendirecek; büyütme itibar limit talebini onaylayacak ya da lüzumluçeli,kemiksiz ve zamanında bir yanıt ile reddedeceğiz.

Sabık yıl karşılıksız çekte hapis cezasının kalkmasıyla omuz omuza Euler Hermes’in ticari alacak sigortası ürünleri dileme patlaması yasevimliı, şirketin primleri yüzdelik 114 büyüdü. Öte yandan güzeşte sene bedava çdevam sayısı yüzdelik 52 nispetında pozitifnca Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), KOBİ’lerin ‘alacak problemlerını’ çözmek dâhilin harekete geçti.

“Türkiye, Allianz’ın ticari alacak sigortası şirketi Euler Hermes’in plasman yaptığı 6 stratejik tahaccüm piyasaı arasında iz kızılıyor” diyen Carrozza şöyle devam etti:

​Özel kadrosuyla Euler Hermes World Agency, organizasyonunuzun uluslararası konstrüksiyonsı ve gereksinimlerine için tasarlanmış alacak sigorta çözümleri sunar.

Euler Hermes Türkiye Genel Müdürü Özlem Özüner, İstanbul, Ankara, Konya, Kayseri, Adana ve Antalya’da alacak sigortası taleplerinin sıkışık bulunduğunu söyledi. Özüner, “Nerede karşılıksız çilave varsa talep henüz çok oralardan geliyor” dedi

Şirketinizin ölçeğine, dalüne ve hedeflerine uyacak, özel hazırlanmış esnek alacak sigorta çözümü sunuyoruz.

Sigorta kapsamındaki bir antalya escort azrailda kaybın ortaya çıkması yerinde, alakalı meblağı poliçenin saygınlık limiti dahilinde azami %90'a derece tazmin edeceğiz.

​ Ticari alacak tahsilatı, aldıkları mal veya hizmetler mukabillığında ödeme taahhütlerini namına getirememiş şirketlerden gecikmiş ödemelerin tahsilatıdır. Gecikmiş ödemeler, hızlı ve dosdoğru şekilde ele alınamadığında; para akışınızı, cironuzu, para notunuzu ve hatta şirketinizin itibârını olumsuz etkileyerek davranışinize sağlam dokunca verebilir. Bu kabil durumlar ortaya çıktığında, problemi çözmek ve hukuki boyuta kaldırmak dâhilin hatırlı bir saygınlık yönetim stratejisinin uygulanıyor olması önemlidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *